Doupě Osamělé vlčice

internetový občasopis aneb Cesty k jádru pudla...

Chrysalis tarot

https://img1.etsystatic.com/026/0/5725945/il_340x270.600461243_t296.jpgje úžasný balíček krásných obrazů v něžných barvách skýtající množství symbolů, které se mnohdy objeví až na druhý pohled. Když si je rozložíte před sebe všechny najednou (viz obrázek), před vašima očima se začne odehrávat ohromující defilé zvířat, mýtických bytostí a bytůstek, tajemných předmětů i legendami opředených míst. Aniž byste se museli nějak moc snažit, obrázky vás zcela přirozeně vtáhnou do světa představ a snů. O tarotu, mytologii a symbolech nemusíte vědět vůbec nic, a přesto je dokážete přečíst. Stačí se pozorně dívat a vzpomínat na pohádkové knížky z dětství.Téměř každý obrázek vám něco připomene, každý detail přivolá zpět dávno zasutou vzpomínku a s ní i pocity, emoce, vůně… cokoliv. Dejte si tu práci a vytvořte si vlastní „česko-chrysalský“ slovník. Snad vám hesla z mého „slovníku“ poslouží jako inspirace a pomohou rozvinout vaši vlastní řeč a nastartovat dialog s těmito neobyčejnými kartami.

Než začnete

mějte na paměti, že níže uvedená hesla a pojmy jsou jen a jen moje asociace. Pokud vám obrázek připomíná něco jiného nebo na vás tak nepůsobí, netlačte na to. Tarot je o vás a pro vás. Chrysalis znamená v angličtině kukla, speciálně motýlí kukla, základní metaforou této sady tedy je přerod, transformace, překrásný motýl, který se vítězně osvobodí z nevábné kukly. Tím motýlem může být každý z nás.

 

Devítka spirál

Pán větrů, cestování (po moři), Odyseus, hledání cesty, orientace v prostoru (kompas), zprávy z cest, dopisy, cesta proti větru, boj s nepřízní (počasí)

Desítka spirál

Síla, odvaha, vášeň, vytrvalost, rychlost (kentaur); únava, těžké břemeno, křižovatka (životní)

 

 

 

 

Šašek (Páže holí)

Kejkle, skotačení, radost ze života

 

 

Pirát (Rytíř holí)

Drsný, divoký život, nebezpečí, chytrost a mazanost, peníze, poklady, hamižnost

 

 

 

 

Múza (Královna holí)

Láskyplná, milující žena, partnerka, přítelkyně, trpělivá

 

 

Společník (Král holí)

Kumpán, veselá kopa, bavič a lidový vypravěč

 

 

 

 

Eso zrcadel (pohárů)

Zrcadlo duše, vylité (vyplavené) city, emoce, pohár přetekl, plameny lásky (svíčky), hlubina, věci pod povrchem (pod hladinou), okno jinam

Dvojka zrcadel

Láska, trvalý vztah, věrnost (labutě)

 

 

 

 

 

Trojka zrcadel

Bezstarostnost, přátelství, radost z okamžiku

 

 

 

 

Čtyřka zrcadel

Ariel (Malá mořská víla), má všechno a přesto není spokojená, touha po lásce, chce svého prince, ale ten o ni vlastně nestojí