Doupě Osamělé vlčice

internetový občasopis aneb Cesty k jádru pudla...

Chrysalis tarot

https://img1.etsystatic.com/026/0/5725945/il_340x270.600461243_t296.jpgje úžasný balíček krásných obrazů v něžných barvách skýtající množství symbolů, které se mnohdy objeví až na druhý pohled. Když si je rozložíte před sebe všechny najednou (viz obrázek), před vašima očima se začne odehrávat ohromující defilé zvířat, mýtických bytostí a bytůstek, tajemných předmětů i legendami opředených míst. Aniž byste se museli nějak moc snažit, obrázky vás zcela přirozeně vtáhnou do světa představ a snů. O tarotu, mytologii a symbolech nemusíte vědět vůbec nic, a přesto je dokážete přečíst. Stačí se pozorně dívat a vzpomínat na pohádkové knížky z dětství.Téměř každý obrázek vám něco připomene, každý detail přivolá zpět dávno zasutou vzpomínku a s ní i pocity, emoce, vůně… cokoliv. Dejte si tu práci a vytvořte si vlastní „česko-chrysalský“ slovník. Snad vám hesla z mého „slovníku“ poslouží jako inspirace a pomohou rozvinout vaši vlastní řeč a nastartovat dialog s těmito neobyčejnými kartami.

Než začnete

mějte na paměti, že níže uvedená hesla a pojmy jsou jen a jen moje asociace. Pokud vám obrázek připomíná něco jiného nebo na vás tak nepůsobí, netlačte na to. Tarot je o vás a pro vás. Chrysalis znamená v angličtině kukla, speciálně motýlí kukla, základní metaforou této sady tedy je přerod, transformace, překrásný motýl, který se vítězně osvobodí z nevábné kukly. Tím motýlem může být každý z nás.

 

Kolo štěstí

Keltské svátky, přírodní cykly, opakování, rituál,

danost, osud

 
 

Papa Legba (Síla)

voodoo, pán mrtvých, šaman, moc, respekt

Papa Legba 

 

 

 

Keltská sova (Viselec)

Čertova babička, trpělivost, pokora, klubko, propletenec, gordický uzel; doménou sovy je noc, ve dne nevidí, musí proto čekat v úkrytu

 

Ariadné (Smrt)

Nit života, každé klubko má svůj konec, cesta bludištěm – cesta do vlastního nitra, transformace, zasvěcení

Labyrint, Ariadné

 

Slunečnice (Mírnost)

Přizpůsobování se měníci se situaci (slunečnice se otáčí za Sluncem), souměrnost, protilehlé strany

Krásná růže (Ďábel)

Benátky, karneval, Casanova, hýření, marnivost, pýcha (zrcadlo), neupřímnost, lež, přetvářka, tajemství, zatajování (maska)

 

Kálí (Věž)

Zlovůle, pomsta, trest (boží), zloba

Kálí aneb Matka se zlobí

 

 

 

Kelpie (Hvězda)

Nekonečno, vesmír, ušlechtilost, mír, klid, plutí ve vzduchoprázdnu, věčnost, fantazie, iluze

Kelpie

Měsíc

Krásný sen, cizí a vzdálené světy, noc, toulání, ticho, nevědomí, zapomnění, únik (od reality)

 

 

Slunce

Světlo (které proniká dovnitř), pochopení, smutek nad poznáním pravé podstaty, květiny, barvy, léto