Doupě Osamělé vlčice

internetový občasopis aneb Cesty k jádru pudla...

Chrysalis tarot

https://img1.etsystatic.com/026/0/5725945/il_340x270.600461243_t296.jpgje úžasný balíček krásných obrazů v něžných barvách skýtající množství symbolů, které se mnohdy objeví až na druhý pohled. Když si je rozložíte před sebe všechny najednou (viz obrázek), před vašima očima se začne odehrávat ohromující defilé zvířat, mýtických bytostí a bytůstek, tajemných předmětů i legendami opředených míst. Aniž byste se museli nějak moc snažit, obrázky vás zcela přirozeně vtáhnou do světa představ a snů. O tarotu, mytologii a symbolech nemusíte vědět vůbec nic, a přesto je dokážete přečíst. Stačí se pozorně dívat a vzpomínat na pohádkové knížky z dětství.Téměř každý obrázek vám něco připomene, každý detail přivolá zpět dávno zasutou vzpomínku a s ní i pocity, emoce, vůně… cokoliv. Dejte si tu práci a vytvořte si vlastní „česko-chrysalský“ slovník. Snad vám hesla z mého „slovníku“ poslouží jako inspirace a pomohou rozvinout vaši vlastní řeč a nastartovat dialog s těmito neobyčejnými kartami.

Než začnete

mějte na paměti, že níže uvedená hesla a pojmy jsou jen a jen moje asociace. Pokud vám obrázek připomíná něco jiného nebo na vás tak nepůsobí, netlačte na to. Tarot je o vás a pro vás. Chrysalis znamená v angličtině kukla, speciálně motýlí kukla, základní metaforou této sady tedy je přerod, transformace, překrásný motýl, který se vítězně osvobodí z nevábné kukly. Tím motýlem může být každý z nás.

 

Fénix (Soud)

Vzkříšení, nový život, nová příležitost, očištění, zánik nedobrého

Fénix

 

 

Psýché (Svět)

Motýl, konečná proměna, krása, volnost, uvolnění, sebedůvěra, plody, úroda

úroda

 

Eso spirál (holí)

Prudkost, rychlost, vznětlivost (beran), růst a rozvoj (spirála), vzlétnout k výškám (ptačí pera)

 

 

 

Dvojka spirál

Kukačka a dvě hnízda – nutnost volby

 

 

Trojka spirál

Budha, kořeny, růst, propojení, jít svou cestou, držet se své cesty, cesta středu, dřevo, regenerace, stabilita

 

Čtyřka spirál

Pohádky z mechu a kapradí, domov, útulno, chaloupka vědmy ztracená v lese, dosažení cíle na nějaké cestě, místo, kde najdu pomoc a radu, úleva

 

Pětka spirál

Dračí sluj, agrese, hrozba

 

 

 

 

Šestka spirál

Vítězné vlajky, vítězství, slavnost

 

 

 

 

Sedmička spirál

Sebe/obrana, odvaha, síla, odhodlání (medvědice chrání svůj brloh a mláďata)

 

 

Osmička spirál

Rychlost, lehkost, radost z pohybu, útěk, běh o život