Doupě Osamělé vlčice

internetový občasopis aneb Cesty k jádru pudla...

Chrysalis tarot

https://img1.etsystatic.com/026/0/5725945/il_340x270.600461243_t296.jpgje úžasný balíček krásných obrazů v něžných barvách skýtající množství symbolů, které se mnohdy objeví až na druhý pohled. Když si je rozložíte před sebe všechny najednou (viz obrázek), před vašima očima se začne odehrávat ohromující defilé zvířat, mýtických bytostí a bytůstek, tajemných předmětů i legendami opředených míst. Aniž byste se museli nějak moc snažit, obrázky vás zcela přirozeně vtáhnou do světa představ a snů. O tarotu, mytologii a symbolech nemusíte vědět vůbec nic, a přesto je dokážete přečíst. Stačí se pozorně dívat a vzpomínat na pohádkové knížky z dětství.Téměř každý obrázek vám něco připomene, každý detail přivolá zpět dávno zasutou vzpomínku a s ní i pocity, emoce, vůně… cokoliv. Dejte si tu práci a vytvořte si vlastní „česko-chrysalský“ slovník. Snad vám hesla z mého „slovníku“ poslouží jako inspirace a pomohou rozvinout vaši vlastní řeč a nastartovat dialog s těmito neobyčejnými kartami.

Než začnete

mějte na paměti, že níže uvedená hesla a pojmy jsou jen a jen moje asociace. Pokud vám obrázek připomíná něco jiného nebo na vás tak nepůsobí, netlačte na to. Tarot je o vás a pro vás. Chrysalis znamená v angličtině kukla, speciálně motýlí kukla, základní metaforou této sady tedy je přerod, transformace, překrásný motýl, který se vítězně osvobodí z nevábné kukly. Tím motýlem může být každý z nás.

 

Sedmička kamenů

Čekání (odevzdané), rozhodování, trpělivost

 

 

 

 

Osmička kamenů

Druidská síla, magie, znalosti, vědění, kouzla, schopnosti

 

 

 

 

Devítka kamenů

2x je málo, 3x je moc; mít víc, než dokážeme využít a méně než chceme; nenaplněná touha, čekání na odměnu, na uznání, hlídání

 

 

Desítka kamenů

Skřítek hlídající poklady, odměna, spokojenost, majetek

 

 

 

 

Akrobat (Páže pentaklů)

Spontaneita, dovednost, chuť se předvádět

 

 

 

 

Iluzionista (Rytíř pentaklů)

Kouzla a magie, dílo okamžiku, překvapení, očekávání

 

 

 

 

Umělkyně (Královna pentaklů)

Kreativita, fantazie, pečlivost a vytříbený vkus

 

 

 

 

Trubadúr (Král pentaklů)

Pouliční zpěvák, zvěstovatel, za svou „produkci“ očekává výdělek, zná svou cenu

Minstrel